Milé novinářky, milí novináři, přestaňte se prosím flákat a změňte téma. #natalka

Článek Korálky pro Natálku by @AaronAlf ve mě vyvolal naprosto ohavné vzpomínky na to, co jsem četl (i viděl, viz Slumdog Millionaire) o úmyslném mrzačení dětí za účelem zvýšení zisku při žebrání… Doufám, že něco takového už u nás nikoho nenapadne, ale obávám se, že na Natálčině osudu se bude přiživovat hodně lidí, jejichž motivací rozhodně nebude touha jí pomoct a že by nějakou zrůdu mohlo napadnout vyrobit si další podobný zdroj příjmů či prezidentských milostí.

Jsem paranoidní? Nejspíš ano, konec konců paranoia mě živí, tak se to na mě asi nějak projevuje. To ale neznamená, že se nutně musím mýlit. Proto je mi čím dál tím víc nepříjemné, kolik pozornosti média, zejména Novinky, pořád a znova věnují všemu, co se Natálky týká. Chápu to – na celý život poznamenaná dětská oběť hrozného zločinu snadno vzbudí silné emoce. Dojetí z toho, jak se zázračně zotavuje, jak se vrací ke svým rodičům a sourozencům, musí být pro každého novináře lákavější, než pro masařku lejno. Ale existuje riziko, že ta ohromná mediální pozornost povede k dalším tragédiím. Rád bych proto apeloval na vážené novináře a novinářky, aby zvážili, zda by nebylo prospěšnější věnovat se raději jiným kauzám, byť to je jistě pracnější.

Natálka si prožila nepředstavitelnou hrůzu. Ať to zbytečně nepotká nikoho dalšího.

P.S. Pro pořádek, cítím, že některým extrémně politicky korektním followerům musím explicitně sdělit, že to co Natálce udělali, je podle mě strašné, nechutné, odporné a zavrženíhodné. Pokud viníci nebudou do konce života zavřeni na samotce o chlebu a vodě, pak se jejich potrestání nedá považovat ani částečně za přiměřené… a po pravdě, kdyby její otec ty hajzly při nejbližší příležitosti odpráskl, byl bych první, kdo by takový čin schválil. To ovšem nic nemění na tom, že se o Natálce toho napsalo už příliš. Howgh.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.