Poslanec Prosek velmi stručně a přiléhavě popsal rozdíl mezi pravicí a levicí (via @bver)

Poslanec Zdeněk Prosek: Děkuji za slovo.

Vážená paní místopředsedkyně, vážený pane premiére, členové vlády, milé dámy, vážení pánové, já si myslím, že dnes už po té celodenní debatě tu nemůže být nikdo, kdo by nerozuměl tomu, o čem je tu řeč. Ale kdyby tomu tak bylo, dovolím si jedno přirovnání, a to přirovnání, které je každému z nás nejbližší, a to přirovnání k rodinnému rozpočtu.

Každá druhá nebo třetí rodina se setká se situací, kdy je někdo dlouhodobě nemocný a sníží se příjmy, nebo kdy někdo z živitelů rodiny přijde o zaměstnání a chvíli mu trvá, než najde nové, nebo prostě že rodinu opustí jeden z výdělečně činných, nebo dokonce že se narodí dvojčata, a potom také ten poměr příjmů a výdajů se mění.

V pravicově uvažující rodině se to řeší tak: prostě žena si najde nějaké domácké zaměstnání, aby posílila rodinné příjmy, otec přestane vyplácet dětem kapesné a pošle je mazat na brigádu. To jim ostatně mravně a výchovně jedině pomůže. Odloží se koupě nového koberce a omezí se spotřeba dražších věcí.

V levicově uvažující rodině okradou sousedy, ba co hůř, okradou vlastní děti, (Poslanci nalevo buší do lavic. Zprava zní mohutný potlesk. V sále je strašný hluk, řečník musí křičet.), protože co jiného to je, než když se zvýší dluh, který budou muset naše děti zaplatit. (Potlesk trvá.)

Děkuji vám.

via psp.cz

Skoro bych napsal, že nemám co dodat, ale mám. Ne k tomu přirovnání – to sedí jako Jandákova prdel na hrnec – ale k tomu, že ve skutečnosti jsou tohle jen velkohubý kecy a když o něco jde, skutek utek. ODS mluví jinak, než jak se potom chová. Takovou stranu už nemá smysl volit.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.