Fischer & Fischer – to se nám zas jednou urodilo blbců!

Fischer junior udělal něco, čím opět přetekla sklenka mé trpělivosti a místo práce tu sepisuji blog.

Fischer junior je blb – a má to po taťkovi. Kupodivu, nejspíš to souvisí to s tím, že je syn svého otce, ne s jeho charakterem.

Fischer junior totiž dnes v otevřeném dopise oznámil odchod z ODS. Učinil tak prý kvůli Topolánkovým výrokům na adresu Židů, homosexuálů, církví a občanů.

Než si dovolím pokračovat, tak musím rituálně (vysvětlím hned za okamžik) odbočit – nerad bych, aby mě někdo špatně pochopil. Sám mám židovské předky a jsem na ně hrdý (tedy na většinu z nich, komunističtí funkcionáři popravení rodnou stranou ve mně pocit hrdosti jaksi nevzbuzují). Navíc velice obdivuji stát Izrael a vše, co v podmínkách prakticky neustálé války dokázal. Můj obdiv nicméně není nekritický a nebrání mi vnímat realitu života v Izraeli i se všemi jejími negativy.

Odbočka číslo dvě, už ne tak moc rituální. Nejsem a nikdy jsem nebyl členem ODS. Ačkoli jsem je volil, už tu chybu zopakovat nehodlám. Zklamání z politiky ODS a z vyjadřování většiny jejích představitelů, zejm. Langera, Béma, Sobotky a Vodrážky, je už příliš veliké a Topolánkova neschopnost dodržet nejdůležitější body jeho Smlouvy s občany je jen hřebíčkem do rakve. To ale neznamená, že budu Topolánka nepravdivě osočovat z něčeho, co neudělal.

Zpátky k tématu. Topolánek řekl sice hloupě, ale poměrně dost jasně, že Fischer je slaboch, a že to nesouvisí s jeho původem, že obecně lidské vlastnosti nesouvisí s tím, je-li někdo gay nebo Žid. Jeho formulace nebyla šťastná už jen proto, že byla snadno překroutitelná, nicméně pokud vím, nebyl to oficiální rozhovor, ve kterém by si každý na své výroky dával větší pozor. Smysl toho, co řekl, je zcela v pořádku a pochybovat o tom může jen člověk, který má v hlavě místo mozku špenát.

Pokud Fischer junior ještě pět dní po zveřejnění kompletního přepisu i nesestříhaného videa trvá na tom, že ho Topolánova slova urážejí, pak s jistotou tvrdím, že se zařadil k politicky korektně přecitlivělým blbcům, jimž po jakékoli zmínce o židovství vyraší pupínky, není-li okamžitě doprovázena téměř až rituálním ujišťováním, že daný výrok rozhodně není protižidovský, protiizraelský nebo dokonce rasistický. Problém s takovými blbci je, že cokoli kritického jim řeknete, pochopí to jako nikoli jako kritiku svého charakteru, ale svého židovství. Problém s blbem Fischerem juniorem je navíc ještě o něco větší – nejenže to pochopil jako útok na své židovství, ale dokonce na tom trvá i poměrně dlouho poté, co už měl možnost seznámit se se skutečným významem těch výroků. Tomu už se říká pokročilá idiocie.

Zřejmě je to dědičné – premiér také „omezil kontakty s Topolánkem“ jsa ostentativně uražen jeho výroky o Židech. Kdyby řekl, že si nemyslí, že je slaboch, kdyby řekl, že je nevhodné ho za slabocha vůbec označovat, asi bych mu uznal právo si to myslet. To, že se ale hloupě a zbaběle schovává za židovství jako za štít, je mi z duše odporné. Myslím si už dlouho, že je to zbabělec a oportunista, ale tímhle se zařadil navíc mezi blby nestydící se zneužívat svůj původ k odvedení pozornosti a k potlačování jakékoli kritiky ještě před jejím vyslovením.

Je opravdu škoda, že to opět musím říct – už jsem nějakou dobu doufal, že to nebude nutné, ale…

STYDÍM SE ZA SVÉHO PREMIÉRA!
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.