A takoví lidé mají volební právo… aneb jak si Blitské listy zas jednou za každou cenu musely kopnout do ODS

Tak jsem zas jednou omylem zabloudil na Internetu do nějaké žumpy… a červené tlačítko nikde… ono na Macu nefunguje… ach kdo mě jen ochrání…

K věci.

Jakýsi Karel Dolejší ve svém příspěvku na Blitských listech přirovnává lidi k holubům v kleci, na kterých nějaký nejmenovaný mengele (ovšem z kontextu je dost jasné, že jde o autorem milovanou ČSSD) provádí experimenty: Zjevně podle rasového klíče některé sváže (pravidly, politickou korektností a pod.) a nic jim nedá, jiným ponechá uvnitř klece relativní volnost, cpe do nich dávky a nechá je vytvořit si na ně návyk. Přirozený důsledek – totiž že když si někdo zvykne na přísun peněz za nic, logicky očekává, že jich dostane ještě víc, když si vsadí v hracím automatu, Karel Dolejší pomíjí, aby se mohl plně věnovat pro Blitské listy charakteristickému kopání do ODS.

Snahu ODS  o prevenci – tedy o léčbu uměle vytvořené závislosti na dávkách a postupné omezování dávek – Karel Dolejší označuje za „trestání obětí“ a místo odstraňování příčin navrhuje raději zrušit legální podnikání. Co na tom, že případně zrušené hrací automaty okamžitě nahradí pokoutní karetní herny, skořápky a pod. a jediným důsledkem bude, že z jejich výdělků stát už žádné daně neuvidí. Hlavně zajistit Romům dostatek dávek, protože jinak by si mohli začít vybíjet svou abstinenční frustraci na těch pravidly svázaných ostatních holubech, že. Jak by se mohl někdo opovážit požadovat za dávky aspoň nějakou práci – to by se rovnalo „znevolnění“! Učení se základním návykům, jako že peníze člověk dostane za vykonání nějaké práce, považuje Karel Dolejší za „šikanování povinným vykonáváním nesmyslných činností.“

Aby toho nebylo dost, pan Dolejší ještě na konci uvádí mezi příklady rozkrádání, za které může ODS, Pandury.

A i takoví lidé mají volební právo.

Kdo si ten výblitek chce přečíst také, najde ho zde.

(P.S. Kdo moje poznámky nečte pravidelně, měl by si před případným pokusem o komentář pro jistotu přečíst odbočku číslo dvě, nerad bych znovu každému zvlášť vysvětloval svůj vztah k ODS.)
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na A takoví lidé mají volební právo… aneb jak si Blitské listy zas jednou za každou cenu musely kopnout do ODS

  1. sylva napsal:

    vivat Karel;-)

  2. No 4711 napsal:

    červené tlačítko pro Mac: http://ohlaste.horkalinka.cz/redButton/insert.asp?text=ohrozovani%20mravni%20vychovy%20mladeze&url=http://www.blisty.cz/2010/3/26/art51788.html&date=vceraJinak je potřeba se podívat na link o autorovi, lze se tam dočíst, že ten člověk nikdy nepracoval, je tedy pravděpodobné, že bude sám závislým dávkařem.

Komentáře nejsou povoleny.