Motto mladého sociálního demokrata: Já ne, já ne, to ty, to ty! :)

Nedávno jsem zahlédla ukázku ze školky, jak se tam dítko rozčilovalo: ,,Já ne, to ty, to ty, to ty…..“ Řekla jsem si- ejhle, mladý sociální demokrat!

 • 05.05.2010 15:42
 • J. Václavíková

Teď vážně. ČSSD předvádí už opravdovou zoufalost. Nejenže program sociální demokracie jako by z oka vypadl předválečnému programu NSDAP, i její metody jsou nacistické. Goebbels dobře věděl, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou a jak je vidět, ví to i Tvrdík. Je to právě Paroubkova hitlerovská autoritativnost a Rathova goebbelsovská dikce, co na české politické scéně nejvíc připomíná nacionální socialismus, byť zahalený do hávu socialismu demokratického. Proto ČSSD zběsile přirovnává k nacistům nebo fašistům (mají v tom hošani z Lihového domu trochu zmatek) každého, kdo si s nimi dovolí nesouhlasit a automaticky zařazuje libovolného demonstranta do škatulky „člen Modrého týmu Ó DÉ ES.“

ČSSD tím prostě chce odvést pozornost sama od sebe a přesně podle nacistického vzoru vybičovat a soustředit zběsilou nenávist svých členů a voličů na jednoho jednoduše definovaného nepřítele. Musí. Jinak by si ještě skrývaného nacismu největší české levicové strany mohl někdo všimnout.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Motto mladého sociálního demokrata: Já ne, já ne, to ty, to ty! :)

 1. Petr Koubský napsal:

  Ve vší úctě, tohle už mi připadá patologické. (Možná víc ta citovaná dáma než tvůj komentář.) ČSSD je normální demokratická strana s velmi nesympatickým šéfem. A s programem, který někomu vyhovuje a někomu ne. Plně chápu nesouhlas a kritiku, srovnání s nacismem nechápu. (Ono se to bohužel jako metafora v Česku hodně ujalo, používá to skoro každý – "genocida", "noc dlouhých nožů" atd.) Rasové zákony? Požadavek životního prostoru mimo vlastní území? Koncentráky? SA a Horst Wessel? (Jo, jedni házejí vajíčka a druzí jim zkoušejí dát po hubě, nic pěkného to není, ale s údernými oddíly nácků a komunistů v době umírající Výmarské republiky to opravdu nic společného nemá.) No tak, držme se nohama na zemi.

 2. mormegil napsal:

  Ano, přirovnávání jakéhokoli současného politika k Hitlerovi a nacistům je prostě špatně a škodí diskusi. V tom snad udělal jasno Godwinův zákon.

 3. volven napsal:

  @mormegil Godwinův zákon jaksi není dokonalý, byť chápu dobrý úmysl za ním. 1) Srovnání s Hitlerem může být vhodnou (a často asi i jedinou vhodnou) reakcí na srovnání s Hitlerem, 2) obecně přijímané tvrzeni, že kdo se nedokáže poučit z historie, je odsouzen znovu ji prožít, by muselo být doplněno o výjimku, že se nelze poučit z Hitlera nebo nacismu, protože to řekl vševědoucí Godwin.

 4. volven napsal:

  @petrkou Vývoj směrem k totalitnímu systému těžko bude kopírovat přesně způsob, jakým se to stalo mezi válkami. Upínat se k tomu, že (zatím) neexistují koncentráky a oddílům SA se neříká SA, ale ochranka, může být ošidné. Mně připadá jistější orientovat se podle charakterových vlastností a veřejných projevů a činů sprostých podezřelých. Musíš uznat, že z tohoto hlediska jsou Paroubek i Rath skutečně věrným obrazem Hitlera a Goebbelse. Možná není úplně správné vztahovat to na celou ČSSD, ale člověk se zase neubrání myšlence, že i v NSDAP nejspíš byli i slušní obyčejní lidé a v programu oficiálně nebyla ani válka, ani genocida. V programu byl docela obyčejný lepší život pro obyčejné lidi.

 5. Petr Koubský napsal:

  Bojím se, že nám hrozí, že zblbneme víc než politici. A zatímco se budeme do krve hádat, oni se v klidu dohodnou, co kdo ještě rozkrade. Beztak jim o nic jiného v těchto volbách nejde.

 6. mormegil napsal:

  Jádrem Godwinova zákona je IMHO to, že v běžné debatě je Hitler jako přirovnání vskutku nepoužitelný, ať už je přirovnání přesné nebo ne, protože s sebou takové přirovnání nese příliš mnoho pocitů – co pak z toho? Proč rovnou nepřirovnávat k ďáblu? (I když, ten v naší ateistické zemi má asi méně špatnou pověst než Hitler…) Poučení z historie je pěkná věc, ale výsledkem by neměla být příprava na minulou válku.

Komentáře nejsou povoleny.