Všechno se dá koupit? Paroubek si zjevně myslí, že ano.

ČSSD v čele s Paroubkem a jeho klikou je už dlouho velice odpudivá strana. Kupodivu, vždy, když mám pocit, že hlouběji už klesnout nejde, Paroubek mně zase připraví nové překvapení.

Nikomu už asi není divné, že si ČSSD masivně kupuje voliče z peněz daňových poplatníků a jen málo lidí se skutečně udivuje nad tím, že se ostatní levicové strany včetně ODS snaží s větší či menší mírou invence dělat totéž. Trochu překvapivé ale je, když si strana (začínám mít pocit, že brzy už bude třeba psát Strana) svému předsedovi (nebo snad raději Předsedissimususususovi) platí projevovače sympatií. Gratulanty k narozeninám, spontánně předávající Paroubkovi kytice na nádraží a ve vlaku, bylo snad ještě možno považovat za stupidní čin některého z Paroubkových podržtažků, nicméně fakt, že se tyto praktiky opakují, svědčí o tom, že si je Předsedissimus přeje. Vždyť kdyby to tak nebylo, dávno by to s autoritou sobě vlastní zakázal.

Toto jednání nejen naznačuje další mentální propojení Paroubkovy úrovně se standardním komunistickým papalášstvím, ale ještě navíc přináší znepokojivé otázky, kdy a kde Paroubkovo nakupování sympatií začalo a kdy, nebo spíš zda vůbec, skončí. Vždyť už před lety si Paroubek objednával hlasy svých přívrženců v televizních debatách a jeho obsese průzkumy veřejného mínění a prosazování jedné konkrétní agentury nutně vyvolává podezření, že ani výsledky těchto průzkumů nebudou úplně objektivní. Další, ještě závažnější otázka je, zda když je v Paroubkově světě všechno na prodej, za kolik se nechá koupit on sám. A kým.

Odpovědi samozřejmě nemám a spekulovat nebudu. Tak mi už nezbývá nic jiného, než v zájmu duševního i fyzického zdraví nové paní Paroubkové doufat, že alespoň ji si Paroubek (nebo nějaký podrždeštník) nekoupil. Pokud by totiž za jeho vztahem k ní nebyla čistá a nefalšovaná láska, mohla by se jednou chudinka dočkat toho, že se v zájmu zvýšení volebních preferencí Paroubkovy strany jednou nedobrovolně zúčastní lítost a soucit vzbuzující nehody, zaviněné, jak jinak, samozřejmě zákeřnými reportéry novin v žoldu ÓDÉES.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Všechno se dá koupit? Paroubek si zjevně myslí, že ano.

  1. keff85 napsal:

    Paroubek dobře ví, že spodních 40-50 % se o tomhle nikdy nedozví, a to jsou ti diváci pro které se hraje. V posl. 20 letech imho žádná strana neoslovila tak dobře svou cílovou skupinu, jako ČSSD – trochu mi tenhle průser připomíná 1946-8, kdy žádný protivník komunistů nepochopil, že "teď se hraje o věčné vítězství", a výměnou za 2 roky úsilí tito získali vládu na dalších 40 let.

  2. keff85 napsal:

    "Komunisté byli agresivní a smělí a měli dostatečně kvalitní organizaci, aby mohli situace využít. Nekomunisté neměli jako skupina žádnou soudržnost, nerozpoznali, že jde o zásadní střet komunismu s nekomunismem, a nadále stavěli své dílčí stranické zájmy a osobní ambice nad odpor vůči komunismu."http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs2013.html

Komentáře nejsou povoleny.