Hádanka první (díky @sylvaf za inspiraci), aneb jak se jmenuje #hrdina na fotografii?

Před několika dny Izraelci v sebeobraně zastřelili několik Palestinců a celý svět se může pominout spravedlivým rozhořčením. Jak to, že se ti zatracení Židi odvažují bránit? Palestinci jsou přece lidské bytosti drahé všem levičákům (s čestnou výjimkou Miloše Zemana) a od Izraelců se sakra očekává, že stejně jako řecká policie při nedávných demonstracích, i oni se pokorně nechají mlátit, bodat, podpalovat a případně i zabít bez mrknutí oka.

Zrovna včera večer jsem měl možnost poslouchat tirádu jednoho Poláka na téma palestinských lidských bytostí a jejich nezadatelného práva na život a když jsem nad tím pak uvažoval, došlo mi, že „obyčejní“ lidé mají plnou hlavu toho výběru incidentů, které jim po pečlivé selekci předkládají média asi tak nestranná, jako Česká palestinskoprávní televize, a rychle zapomínají (pokud je vůbec někdy viděli) na případy, ve kterých ti hodní Palestinci nevzbuzují tak úplně soucit, ale spíš dávení.

A to je důvod, proč dnes začínám se svými občasnými a nepravidelnými historickými hádankami na aktuální téma. Doufám, že se mi podaří malinko vyvážit zpravodajství našich drahých stranných médií tím, že si aspoň několik lidí dá tu práci a najde si ke každé hádance všechny dostupné informace.

V hádance první budete hádat jméno Hrdiny s velkým H.

Hrdina na fotografii (ano, ten, co ukazuje, jak vysoko skáče jeho pes, když útočí na Žida) se navěky zapsal do análů boje všeho lidu proti sionistickým okupantům poprvé před třiceti lety, kdy v boji za svobodu všeho porobeného lidu kromě vraždy židovského policisty neváhal před očima čtyřleté židovské holčičky zabít jejího židovského otce a jí pak roztlouct tu její židovskou hlavičku na kaši.

Když ho Izraelci dopadli, hrdě se přiznal a důkazy jeho výpověď potvrdily. Před soudem už tak hrdý nebyl a přiznal jen vraždu toho policisty (ta holčička nejspíš podle něj zemřela nešťastnou náhodou, když opakovaně spadla hlavičkou na pažbu jeho pušky a odrazila se o ní na skálu a zase zpátky na pušku a zase na skálu a zase zpátky…). Soud mu ale neuvěřil a uložil mu čtyřnásobné doživotí, protože kromě těch tří vražd zavinil nepřímo smrt ještě dalšího dítěte.

Podruhé se tento hrdina stal hrdinou v roce 2008, když jeho a několik jeho soudruhů hrdinů Izraelci vyměnili za mrtvá těla dvou izraelských vojáků. Kdo chce, může navíc také hádat, čím se tento dvojnásobný Hrdina a nositel nejvyššího syrského státního vyznamenání zabývá nyní.

Odpovědi prosím na Twitteru nebo v komentářích na Posterous označte tagem #hrdina a zakódujte je pomocí http://rot13.com, ať ostatním nekazíte hádání (pozor, není to žádná šifra, kdo chce, může si to tamtéž i dekódovat).

Screen_shot_2010-06-04_at_18
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Hádanka první (díky @sylvaf za inspiraci), aneb jak se jmenuje #hrdina na fotografii?

 1. mormegil napsal:

  Tento #hrdina se jmenuje Fnzve Xhagne (myslím, že v české transkripci by mělo být jedno diakritické znaménko, ale to by pak ROT13 nefungoval…).

 2. sylva napsal:

  tento typ hádanek jeví se mi poněkud nešťastným-)

 3. volven napsal:

  @sylvaf Já se polepším. Pro druhou hádanku mám připravenou mladou, ctnostnou a odvážnou hrdinku. To bude teprve maso ;)

 4. volven napsal:

  První hádanku rychle uhodl @mormegil_cz. Všem, kdo hádali, děkuji. O hrdinovi se dočtete třeba zde http://u.nu/4y6gb a http://u.nu/257gb

Komentáře nejsou povoleny.