Zbožňuji dobré argumenty, zejména jsou-li podloženy neotřesitelným vědeckým konsensem.

Vážený pane Tvrdý, rád bych Vám poděkoval za Váš veskrze pozitivní příspěvek do debaty o globálním oteplování. Nesmírně mi imponujete a jste skutečným paprskem naděje pro budoucnost naší těžce zkoušené vědy.

Blahopřeji k rozhodnému způsobu, jakým hned na začátku svého argumentačně dokonalého příspěvku zdařile demaskujete naprostou zbytečnost diskuse o prokázaných vědecky správných názorech.
Máte pravdu. My potřebujeme věřit té mezivládní komisi. Všichni, kdo nesouhlasí, jsou jen pseudovědečtí odpůrci a činí tak jen urážkami a osočováním. Například Klausovy knihy jsou toho amatérského svinstva plné, vždyť jste je četl, takže víte, jaká je z nich mezinárodní ostuda. A takovej Kremlík – také jedna nadávka za druhou, a ani to není klimatolog. I jiní popírači, jako třeba Bob CarterFreeman DysonBjørn Lomborg, abychom nezůstávali jen v Čechách, ti také celá léta jen urážejí a osočují – nikdy neprováděli žádné výzkumy, nikdy neposkytli žádnému rozumnému vědci ani stín podnětu k zamyšlení – žádný vědec by jim ostatně ani ruku nepodal, natož aby je studoval…

Dávat prostor oponentům vědeckých teorií není jen obskurní, jak podle Vás taktně píše Kitcher. Je to perverzní. Proč, ptám se. Komu tím ta americká média slouží? Jak to, že je jim umožněno se paktovat s pseudovědeckými odpůrci a nikdo je nehlídá, aby zodpovědně sledovali výhradně linii Strany, vlády a IPCC? Je třeba veškeré takové projevy neúcty k vědeckému konsensu důsledně potlačovat!

Ještě jednou blahopřeji. Máte samozřejmě pravdu. Ve všem. Vždy. Navždy. Bezesporu. Jinak to ani být nemůže.

Ze srdce doufám, že tentokrát se můj souhlasný, obdivný, empatický a jednoznačně vědecky konsensuální komentář, ve kterém se plně stavím za Kitcherovo vědecké odsouzení dávno zavržených postupů, zahrnujících i pavědecké využívání oponentury a kacířské pokusy o publikování neschválených názorů, dočká z Vaší strany kladného hodnocení. Přímo po tom prahnu. Děkuji předem.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Zbožňuji dobré argumenty, zejména jsou-li podloženy neotřesitelným vědeckým konsensem.

  1. keff85 napsal:

    Pokud je to vyvratitelné, je to věda, pokud ne, je to náboženství.http://cs.wikipedia.org/wiki/Karl_Raimund_Popper

  2. keff85 napsal:

    … jo a chybí ti tady hashtag #awi :))))

Komentáře nejsou povoleny.