Volvenův lidskoprávně uvědomělý den

Dnes na mě padla opravdu zvláštní nálada. V rozmezí necelých dvou hodin jsem vlastní hlavou vymyslel hned dva lidskoprávně uvědomělé projekty, na které nejspíš nebudu mít čas, ale které by mohly být tak užitečné, že jsem se rozhodl je publikovat a tiše doufat, že se jich někdo ujme.

Není dne, abych nenarazil na někoho, kdo nemá ani nejmenší tušení o tom, jak se žije lidem v Izraeli. Jsou mezi námi tací, a není jich málo, kteří si dokonce ještě i dnes myslí, že Izrael okupuje Gazu, a proto jsou prý palestinské útoky na Izraelské civilisty omluvitelné či přinejmenším pochopitelné.

Jednu dobu jsem vždy nadhazoval pro zamyšlení, jak by se tito lidé tvářili, kdyby sudetští Němci, kteří byli narozdíl od Palestinců z Gazy po válce nesporně okradeni a vyhnáni na základě jakési své kolektivní viny, zhruba pětkrát týdně odpálili z Bavorska raketu nebo pár granátů na libovolné české město, které by mělo tu smůlu, že by se ocitlo v jejich dostřelu. S lítostí musím říct, že to skoro nikomu nedošlo. Ba naopak, navzdory vší snaze, lidí, kterým to nedochází, přibývá.

Mám proto návrh: V rámci jakéhosi „Israel Experience Year EU 2013“ by se v celé Evropské unii rozezněly poplašné sirény pokaždé, když je spustí palestinský raketový útok někde v Izraeli. Jistě by se to dalo nějak zautomatizovat. Stačilo by jen krátké zahoukání, nemusí běžet tak dlouho, jako v Izraeli, ale rozhodně by po něm měl zaznít zvuk dopadající střely následovaný hlasitým výbuchem. Jen doufám, že rok je dostatečná doba, aby to došlo aspoň některým euronáckům. A vzhledem k tomu, že EU už financuje vývoj palestinských raket, mohla by férově přispět i na tento krásný projekt, co myslíte? A ty sirény by konečně byly aspoň k něčemu dobré.

Na druhý nápad mě přivedla @ipalk svým méně povedeným twítem rozvíjejícím oblíbené komunistické téma, jak jsme se za minulého režimu měli dobře. Málokdo si uvědomuje, že sociální stát se na našem území začal prudce rozvíjet až po nástupu Reinharda Heydricha do funkce zastupujícího říšského protektora Čech a Moravy. Málokdo ví, že jeho metodu cukru a biče komunisté po únoru 48 převzali prakticky bez úprav. Málokdo vůbec tuší, co přesně vlastně tento národně socialistický zločinec u nás po dobu svého úřadování dělal a proč se to komunistům po válce tak zamlouvalo, že v tom pokračovali.

Třeba by pomohlo založit twitterový účet, mapující 249 dní Heydrichova působení v Praze podobně, jako se @RealTimeWWII prokousává druhou světovou válkou. Nenašel by se tu nějaký historik, který by byl schopen, ochoten a vlastně by ho i bavilo Heydrichovo činorodé působení zmapovat a 29. září 2012, přesně po 71 letech, začít tuto nechutnou anabázi twítem „Státní prezident dr. Emil Hácha právě na Pražském hradě srdečně vítá zastupujícího říšského protektora generála SS Reinharda Heydricha“?

Aktivismu zdar!
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Volvenův lidskoprávně uvědomělý den

  1. Pavel Srubar napsal:

    http://www.televize.cz/tv-porady/heydrich-konecne-reseni-45512Já ten pořad nesleduju, ale mám dojem, že o něco podobného snaží.

Komentáře nejsou povoleny.