O důležitosti zodpovědného vybírání europoslanců

Když jsem si poslechl rozhovor s Alexandrem Vondrou a Luďkem Niedermayerem, usoudil jsem, že ještě před volbami do Evropského parlamentu je třeba rozšířit mezi co nejvíce voliči nejdůležitější informaci, která během něj zazněla:

Pan europoslanec Niedermayer sám sebe usvědčil ze zarážející neschopnosti pochopit a zvážit jednoduchá fakta.

Přestože jde o něco, do by mohl pochopit i průměrný prvňáček ze základní školy, pan Niedermayer buď z nedostatku intelektuálních schopností nebo hůř – schválně – ignoruje fakt, že na stole jsou už jen dvě možnosti, protože návrh s neomezenou platností tzv. irské pojistky britský parlament jednoznačně odmítl. Ty dvě možnosti jsou:

  1. Brexit proběhne bez dohody, což bude mít vysoce negativní důsledky nejen pro Británii, ale i pro Evropskou unii, resp. pro mnohé její členy. Tvrdá hranice s Irskem vznikne okamžitě a neplatnost celé dojednané dohody bude tvrdou a úplně zbytečnou ranou oběma stranám. Jinak řečeno, Evropská unie se s debilním úsměvem na rtech střelí do vlastní nohy jen proto, aby mohla postřelit i Británii.
  2. Brexit proběhne s dohodou, ve které se omezí platnost tzv. irské pojistky na pět let. Všechna ostatní dojednaná ustanovení dohody budou platit a významně omezí brexitové škody. Tvrdá hranice zatím nevznikne a obě strany získají dalších pět let na dojednání vzájemně výhodného a přijatelného způsobu řešení irsko-britské hranice. Jinak řečeno, obě strany na tom budou lépe než bez dohody.

Pan Niedermayer tvrdě prosazuje variantu číslo 1 a já se musím zeptat jeho voličů: Opravdu to chcete? Opravdu chcete, aby vás v Evropském parlamentu zastupoval člověk, který je neschopný pochopit tak jednoduchou věc a chce obětovat celou dohodu na oltář dogmatické neústupnosti v jednom bodě, přičemž kýženého výsledku ani v tom jednom bodě nedosáhne a naopak situaci zhorší i ve všech ostatních bodech, které by platná dohoda ošetřila?

Dobře si rozmyslete, koho budete v těchto volbách do Evropského paramentu volit. Mohli byste být překvapeni, že místo zodpovědných, konsensuálních státníků zvolíte agresivní, hloupé dogmatiky, kteří z Unie postupně udělají Eurasii, která byla odjakživa ve válce s Oceánií.

Příspěvek byl publikován v rubrice In Czech se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.